Yapı Magazin
“Doğadan Aldığımız İlhamı, Teknolojiyle Birleştirerek Yaşam Alanlarına Ruh Katmayı Amaçlıyoruz”

“Doğadan Aldığımız İlhamı, Teknolojiyle Birleştirerek Yaşam Alanlarına Ruh Katmayı Amaçlıyoruz”

Türkiye’nin en büyük granit üreticilerinden biri olan QUA Granite, ince ve hafif ürünleriyle hem üretimde hem de uygulama ve taşımada sürdürülebilirliğe katkı sunuyor. QUA Granite Pazarlama Müdürü Hande SARPKAYA, 7 mm’lik porselen karoların mimarlara ve uygulayıcılara sunduğu avantajlardan bahsederek, “Sadece kalınlık ve ebat değil, QUA Granite olarak ürünün mat, parlak, lappato, dokulu, kaymazlık farklılıkları gibi yüzey özelliklerine göre mimar ve uygulayıcılara hem iç hem de dış mekânda kullanım için farklı seçenekler sunuyoruz.” dedi.

QUA Granite olarak tüm ürünlerinizi 7 mm olarak üretmeye karar verdiniz. Bu kararı alma noktasında etkili olan unsurlar nelerdir? Daha ince ve hafif ürünler mimari tasarım, taşıma, uygulama ve çevresel sürdürülebilirliği nasıl etkiler?
Porselen karoda 60x120cm ebatında 7mm kalınlıklı karo üretimi QUA Granite ile başladı. Tüm teknik özelliklerinin uygunluğu sertifikalar ile belgelendirilmiş olan 7mm kalınlıklı ürünlerimiz, her türlü yüzey dokusu yüksek üretim kapasiteli tesislerimizde üretiliyor.
2022 yılından itibaren üretimine başlanan 60 x 120 cm “7mm” kalınlığındaki Sırlı Porselen Karolarımız, yerine geçtiği “1cm” kalınlığındaki karolara kıyasla yaklaşık 2,5kg daha hafiftir.
Daha kalın karolara kıyasla 7mm karoların kullanımı, uygulandığı binaların yükünü azaltarak nakliye ve uygulama süreçlerinde de ciddi bir rahatlık sağlıyor.