Yapı Magazin
''Sunduğumuz Enerji Verimli, Çevre Dostu ve Konforlu Ürünlerle, Sürdürülebilir Bir Geleceğe Katkı Sağlıyoruz''

''Sunduğumuz Enerji Verimli, Çevre Dostu ve Konforlu Ürünlerle, Sürdürülebilir Bir Geleceğe Katkı Sağlıyoruz''

Çevre dostu ve enerji verimli ürünler geliştirmeyi önceliklendiren DemirDöküm, bu doğrultuda her yıl önemli AR-GE yatırımları gerçekleştiriyor. Ürün geliştirmenin yanı sıra üretim süreçlerinde de enerji tasarrufuna yönelik çalışmalar yürüten DemirDöküm, yeşil dönüşüm için önemli adımlar atarak, üretim tesislerinde de çevre dostu teknolojileri kullanıyor. DemirDöküm’ün piyasaya sunduğu VRF ürün gamının yeni üyelerini, kontrol cihazlarında sunduğu yeni çözümlerini, ısı pompalarına entegre edilmiş DC Inverter Teknolojisi ve ısı pompalarında kullanılan çevreci soğutucu akışkan R290’ın sunduğu avantajları konuştuğumuz Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan, “DemirDöküm olarak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı amaçlıyor, çevreci ürünlerimizle enerji maliyetlerini düşürüyor ve iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlıyoruz.” dedi.
İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, ürün gamını genişletmeye devam ediyor. DemirDöküm, VRF ürün gamının yeni üyelerini satışa sundu. DemirDöküm'ün yeni VRF serisinin özelliklerinden, tüketiciye sunduğu avantajlarından bahseder misiniz?
DemirDöküm olarak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı amaçlıyor, çevreci ürünlerimizle enerji maliyetlerini düşürüyor ve iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlıyoruz. VRF segmentinde sektörden gelen talep üzerine satışa sunduğumuz DVS ürün ailesini her yıl geliştirmeye ve aileye yeni üyeler eklemeye devam ediyoruz. DVS ürün ailesi 25 farklı dış ünite, 11 farklı tipte, 61 kapasite seçeneğiyle tüketicilerimizin beklentilerini karşılayacak geniş bir aile oldu. Yeni nesil VRF ürün ailemiz ile 20 metrekarelik bir yaşam alanından, yüzlerce metrekarelik büyük kapasite ihtiyaçlarına kadar çok geniş bir yelpazede ihtiyaçlara yanıt verebiliyoruz. Montajı kolay, kullanıcı dostu bir ara yüze ve akıllı kontrol seçeneklerine sahip olan DVS ürün grubumuz ile konutlar, villalar, ofisler ve dükkanların yanı sıra otel, hastane, havaalanı, alışveriş merkezleri gibi yüksek kapasite ihtiyaçlarına da yanıt verebiliyoruz.
Tek dış ünite sistemi seçeneği ile 80 iç üniteye kadar montaj yapma imkanı bulunan yeni seri, kolay bakım ve arıza giderme gibi özelliklerle ön plana çıkıyor. Yeni sistemlerimiz, geliştirilmiş inverter teknolojisi sayesinde düşük yük koşullarında dahi enerji verimliliğini artırarak maksimum tasarruf sağlıyor. Rakiplerine kıyasla daha hızlı bir ısıtma ve soğutma performansı bulunan DVS ürün grubu ile müşterilerimiz, yaşam alanındaki istediği odayı, bölgeyi istediği değerde ısıtıp, soğutabilecek. Yeni nesil DVS serisi, üst düzey enerji tasarrufu ve konforun yanı sıra geliştirilmiş teknolojilerle müşterilerimizin yaşam kalitesini artıracak, çevreyi korumaya destek olacak, düşük ses seviyesiyle daha konforlu bir yaşam alanı sağlayacak.
“MaxiAir Plus Mono ısı pompası, DemirDöküm’ün kalitesi ve inovatif tasarımı ile geliştirilen yenilikçi bir sistem”
DemirDöküm kalitesi ile geliştirilmiş MaxiAir Plus Mono ısı pompası son dönemde dikkatleri üzerine çekiyor. DemirDöküm'ün piyasaya sunduğu MaxiAir Plus Mono ısı pompalarının özelliklerinden, avantajlarından MaxiAir ısı pompalarına entegre edilmiş DC Inverter Teknolojisi’nden bahsedebilir misiniz? Inventer teknolojisi nasıl çalışır? Inventer teknolojili ısı pompası sistemlerinin faydaları nelerdir?
MaxiAir Plus Mono ısı pompası, DemirDöküm’ün kalitesi ve yenilikçi tasarımı ile geliştirilen yenilikçi bir sistem. Bu ısı pompasının öne çıkan özelliklerinden biri, entegre edilmiş olan DC Inverter teknolojisidir. Inverter teknolojisi, ısı pompası sistemlerini daha verimli hale getiren bir özelliktir. DC Inverter Teknolojisi, ısı pompasının kompresörünü ve fan hızını sürekli olarak ayarlayabilen bir kontrol sistemini ifade eder. Bu, ısı pompasının ihtiyaca göre çalışmasını sağlar.
Bu noktada inverter teknolojisine sahip ısı pompasının faydalarını 4 başlık altında toplayabiliriz. 
Inverter teknolojisi, enerji tasarrufu sağlar, maliyeti düşürür. Hedef sıcaklık daha hassas bir şekilde korunduğu için, yaşam alanında daha iyi bir ısı konforu sağlar. Yenilikçi teknolojilerle düşük enerji tüketimi sunan ürün, çevreye daha az zarar verir. Isı pompası kompresörüne daha az yük bindiği için kullanıcısına daha uzun bir kullanım ömür sunar.
Kullanıcısının gereksiz enerji tüketimi yapmasını önleyen DemirDöküm’ün MaxiAir Plus Mono ısı pompası, yaşam alanlarında hedef sıcaklığa hızlı tepki verip hızlı bir şekilde ısıtma ve soğutma yapabildiği için kısa sürede kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı.
DemirDöküm, MaxiAir Plus Mono ısı pompaları ile hem kullanıcılarına enerji verimliliği hem de çevresel sürdürülebilirlik açısından önemli avantajlar sunuyor
Doğal soğutucu akışkan (R290) kullanılması, iklim dostu ısıtma sistemini çevreye daha da duyarlı hale getiriyor. Bu kapsamda DemirDöküm, MaxiAir Plus Mono ısı pompalarında R290’ı kullanıyor. Isı pompaları için soğutucu olarak kullanılan R290’ın termodinamik özelliklerinden, avantajlarından, kullanım, maliyet ve enerji verimliliği performansı açısından değerlendirmenizi istesek neler söylersiniz?
Ozon tabakasının korunması ve sera gazı emisyonlarının azaltılması konusundaki endişelerin artması ile birlikte, yaşanması gereken dönüşüme iklimlendirme sektörü önemli bir katkı sağladı. DemirDöküm'ün MaxiAir Plus Mono ısı pompalarında kullanılan çevreci soğutucu akışkan (R290), iklim dostu bir ısıtma sistemini daha çevre dostu hale getiriyor. R290'ın termodinamik özellikleri, kullanım avantajları ve enerji verimliliği performansı oldukça yüksek. Isı verimliliği sayesinde daha az enerji tüketilirken, düşük çevresel etki ve düşük işletme maliyetleri sağlanıyor. Aynı zamanda yüksek enerji verimliliği ile hızlı ısıtma ve soğutma imkanı sunuyor. R290, toksik olmayan bir gaz olması ve düşük bakım gereksinimi ile güvenli ve ekonomik bir seçenek sunuyor. Ayrıca, geri dönüşüme olanak tanıması, sürdürülebilir bir ısıtma ve soğutma çözümü sunuyor. Bu sayede DemirDöküm, MaxiAir Plus Mono ısı pompaları ile hem kullanıcılarına enerji verimliliği hem de çevresel sürdürülebilirlik açısından önemli avantajlar sunuyor.
“COP ve EER değerleri yüksek bir ısı pompası, daha enerji verimli ve maliyet tasarrufu sağlayan bir seçenek olarak tercih edilebilir”
Isı pompalarının verimliliği noktasında performans katsayısı anlamına gelen COP (Coefficient Of Performance) ve elektrik verimliliği anlamına gelen EER (Energy Efficiency Ratio) değerleri önem taşıyor. Isı pompalarında COP ve EER değerleri verimlilik açısından kaç olmalıdır? 
Gezegen, ülke ekonomileri ve aile bütçesi için en önemli gündem maddesi enerji verimliliği olarak değerlendirebiliriz. Belirttiğiniz değerler aracılığıyla tüketicilerin ne kadar enerji tasarrufu sağladığını gösterir. Genellikle, bir ısı pompasının COP (Coefficient Of Performance) değeri yüksek olduğunda, o ısı pompası daha verimli olarak kabul edilir. Isı pompaları için COP ve EER (Energy Efficiency Ratio) değerleri, kullanım koşullarına ve iklim şartlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu nedenle spesifik bir değer vermek zor olabilir.
Ancak, genellikle daha yüksek COP ve EER değerlerine sahip bir ısı pompası, daha enerji verimli ve maliyet tasarrufu sağlayan bir seçenek olarak tercih edilebilir. Herhangi bir ısı pompası alırken, bu değerlerin dikkate alınması önerilir ve tercih edilen bir modelin spesifik kullanım koşullarına uygun olduğundan emin olunmalıdır. Yanlış bir seçim yapmamak için bu konuda uzman desteği almanız faydalı olacaktır. DemirDöküm olarak, müşteri deneyimi ve memnuniyetini merkeze alıyoruz. Uzman ekiplerimiz, yerinde inceleme ve ölçüm yaparak yaşam alanları için uygun ısıtma ve soğutma sistemlerini öneriyor. Isı pompası alanında en iddialı markalardan biriyiz.
Isı pompalarının kullanımının yaygınlaştırılması konusunda yürüttüğünüz çalışmalarınız nelerdir? Isı pompalarının özellikle yapı sektöründe kullanım alanlarından ve öneminden bahseder misiniz?
Avrupa Birliği Komisyonu, Avrupa genelinde 2050 yılına kadar net sera gazı emisyonlarını sıfıra indirmeyi hedefliyor. Bu bağlamda, düşük emisyonlu ve çevre dostu ısı pompalarının kullanımı daha da önem kazanmakta. Isı pompaları enerji verimli, güvenli, konforlu, mimari açıdan estetik ve işletme giderlerinin de düşük olması gibi faydalarıyla cazip sistemler. 
Isı pompalarının inşaat sektöründeki önemi, yeşil bina projeleri ve sürdürülebilir inşaat uygulamalarıyla yakından ilişkili. Isı pompaları, bu projelerin enerji verimliliği hedeflerine ulaşmalarına büyük ölçüde katkı sağlayacak ve karbon ayak izini azaltacak. 
Avrupa’da güneş panelleri gibi yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjinin, ısı pompaları gibi enerjiyi verimli kullanan sistemlerle tüketilmesi giderek popüler hale gelmekte. Su, toprak ve hava kaynaklı ısı pompaları, doğal kaynakları kullanarak verimli ısıtma ve soğutma yaparken, enerji tüketimi kaynaklı karbon emisyonlarının da düşürülmesine katkı sağlamakta. DemirDöküm olarak bu alanda aktif şekilde çalışmalar yürütüyoruz. Hem konut hem de ticari binalarda kullanılabilen bu sistemler, enerjiyi verimli bir şekilde dönüştürmeleri ve fosil yakıtlara göre daha düşük işletme maliyetleri sunmaları açısından büyük öneme sahiptir.
“AR-GE merkezimizde yenilikçi ürünler geliştirmeye devam ediyoruz”
Kontrol cihazları tarafında ise akıllı, kablolu ve kablosuz ürün gamını tüketicileriyle buluşturan DemirDöküm’ün kontrol cihazlarında sunduğu yeni çözümlerden bahseder misiniz?
DemirDöküm olarak müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak ve yaşam alanlarındaki ısı konforunu mükemmelleştirmek için AR-GE merkezimizde yenilikçi ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. MiPro Sense ile ürün ailemizi genişlettik. MiPro Sense, kompakt boyutları sayesinde kullanım alanlarında olumlu bir etki yaratıyor. DemirDöküm’ün yeni nesil kontrol paneli, 7 cihaza kadar kaskad yapabilme özelliği sayesinde yüksek kapasite ihtiyaçlarına en uygun çözümü sunmakta. MiPro Sense, enerji tüketimi takip sistemini de bünyesinde barındırıyor. Bu özellik, enerjinin akıllı kullanımını ve ürünlerin daha uzun ömürlü olmasına katkı sağlıyor.
Bu alandaki diğer bir ürünümüz ise Migo. Kombi kontrolünde yeni bir dönem başlatan Migo, evin dilediğiniz noktasında veya duvara asarak kullanılabilen kompakt bir tasarıma sahiptir. Ev ve su sıcaklığını otomatik olarak optimize eden ürün, internetten aldığı anlık bilgilerle dış hava sıcaklığı değişikliklerine otomatik olarak tepki veriyor. Migo, iki haftalık kullanım sonrasında, kombinin en verimli şekilde hangi sıcaklıkta ve ne zaman çalıştırılacağını akıllı bir şekilde programlıyor. Bu alanda farklı ihtiyaçlara yönelik sunduğumuz ürünlerimizle yaşam alanlarında ısı konforunu artırıyoruz.
Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?
Enerji tasarrufu, küresel bir gündem maddesi olarak büyük öneme sahip. İklim değişikliği, enerji kaynaklarının azalması ve çevre kirliliği gibi sorunlar, dünya genelinde enerji verimliliğine ve tasarrufuna daha fazla odaklanılmasına işaret ediyor. 
Biz de DemirDöküm olarak çevre dostu ve enerji verimli ürünler geliştirmeyi önceliklendiriyoruz. Bu doğrultuda her yıl önemli AR-GE yatırımları gerçekleştiriyor; çevre ve verimlilik değerlerinden taviz vermeden, müşterilerimize daha düşük enerji tüketen ve çevre dostu ürünler sunmayı hedefliyoruz.
Ürün geliştirmenin yanı sıra üretim süreçlerimizde de enerji tasarrufuna yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Yeşil dönüşüm için önemli adımlar atarak, üretim tesislerimizde çevre dostu teknolojileri benimsiyoruz. Bu sayede üretim süreçlerimizde enerji verimliliğini artırmanın yanı sıra çevresel etkimizi de azaltmaya da odaklanıyoruz. Ülkemizin yanı sıra 40'a yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Hem ülkemizde hem yurt dışında müşterilerimizden gelen geri bildirimleri önemsiyor ve ürünlerimizi sürekli geliştirmek için bu geri bildirimleri dikkate alıyoruz. 
Isıtma alanındaki öncülüğümüzü soğutma alanında da elde etme hedefiyle son 5 yılda önemli yatırımlar gerçekleştirdik ve ürün portföyümüzü yeniledik. Sahip olduğumuz özelliklerle çevre ve verimlilik değerlerinden taviz vermeyen, modern ve estetik tasarımlara sahip yeni nesil ürünleri kullanıcıların beğenisine sunuyoruz. Evinizden iş yerinize, otelden hastaneye kadar farklı alanlarda kullanıma uygun çevre dostu soğutma çözümlerini kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. Sunduğumuz enerji verimli, çevre dostu ve konforlu ürünlerle, sürdürülebilir bir geleceğe de katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Etiketler:

#demirdöküm #vrf #yeniseri #ısıpompası

Paylaş:
İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN
Our site uses cookies. Learn more about our use of cookies: cookie policy

Sign Up for Our Newsletter