E-DERGİ

ARŞİV
 

Abonelik için tıklayınız!
Reklam vermek için tıklayınız!Nokta Dönüşlü Mini Yükleyici Ödül GetirdiSTFA Yatırım Holding grup şirketlerinden SİF İş Makinaları’nın Türkiye pazarına sunduğu iş makinası markası JCB, PowerBoom adını verdiği, özel kabin ve yükleyici kolu tasarımına sahip nokta dönüşlü mini yükleyici serisi ile İsveçli Maskinentreprenören Dergisi tarafından verilen Teknoloji Ödülü’nü kazandı.

JCB’nin bu yeni ürünüyle birlikte, makina operatörleri için daha iyi ergonomi ve daha güvenli bir çalışma ortamı sağlayan devrim niteliğinde bir değişim yaşanıyor. Çünkü JCB’nin yenilikçi özellikleri riskli durumlarda operatörün can güvenliğini arttırıyor.

JCB’nin Avrupa’daki Satış Müdürü Mark Telleck yaptığı açıklamada “JCB bu tasarımıyla birlikte normal çözümlerin çok dışına çıktı. Artık, kovanın üzerinden tırmanmanıza ve ön camdan kabine girmenize gerek yok. Bu yeni tasarım, hem güvenlik açısından hem de klostrofobisi olan kişiler için mükemmel bir çözüm” dedi. Nokta dönüşlü mini yükleyicilerde operatör, kovanın üzerinden tırmanıp ön camdan kabin içerisine girmek zorunda kalıyor. Bu hem zahmetli, hem de çamurlu bir kepçe üzerinde kayma riski bulunduğu için tehlike yaratıyor. Zaman zaman ise, ünitenin ön camın açılamayacağı veya operatörün herhangi bir sebepten ötürü dışarı çıkamayacağı bir pozisyonda kalması durumunda da bir sorun haline geliyor. İşte tüm bu nedenlerle JCB’ye teknoloji ödülü getiren yükleyici kolu ve kabin özelliği iş makinası sektörü ve çalışanları adına büyük önem taşıyor.
yapimagazin.com

Yapı – İnşaat Sektörü Portalı


Tüm hakları saklıdır. Copyright © 2003-2015