ODE yeni membran üretim tesisini açtı

Yalıtım sektöründe bir çok ilke imza atarak bir ekol haline gelen ODE, Türkiye’nin en modern teknolojiye sahip membran üretimi tesisini Haziran ayında hizmete açtı.

1986 yılında ticaret hayatına başlayan ODE hızlı ve istikrarlı büyümesini sürdürüyor. 1996 yılında hizmete açtığı ODE Flex ekstrüde polietilen köpük tesisi ile üretici kimliğini kazanan firma hizmete soktuğu altı üretim tesisi ile sektörün önde gelen sanayi kuruluşları arasında yer alıyor.

İnşaat ve tesisat sektörlerini bir çok yeni ürünle tanıştırıp pazar oluşturan, zaman içinde bu ürünlerin üreticisi konumuna gelen ODE, on sekiz yıllık hizmet sürecinde hızlı ve istikrarlı bir büyüme grafiği çizdi. 1996 yılında hizmete soktuğu ODE Flex üretim tesisinden sonra 2000 yılında Türkiye’nin ilk ve en modern kauçuk köpüğü üretim tesisi ODE K-Flex’i; 2001 yılında ODE Isıpan ekstrüde polistren köpük fabrikasını; 2002 yılında ODE Flanş; 2003 yılında da ODE Ductflex fleksible hava kanalları üretim tesisini hizmete soktu.

Hedeflerini bir plan dahilinde gerçekleştirmeye özen gösteren firma haziran ayında stratejik büyüme planları içinde bulunan ODE Membran üretim tesisini hizmete açtı.

Hedef: kaliteli ürün

2002 yılında fizibilite çalışmaları yapılan ve 2003 yılının eylül ayında inşaat çalışmalarına başlanan ODE Membran üretim tesisi 20 bin m²’lik bir açık alan üzerinde kurulu. 6 bin m² kapalı alana sahip, en modern bitüm modifiye teknolojileri ile donatılmış üretim tesisi bünyesinde ürün kalitesinin devamlılığını sağlamak ve geliştirmek için kurulmuş bir laboratuar bulunuyor. Yıllık 12 milyon m² üretim kapasitesi bulunan tesiste polyester ve camtülü taşıyıcılı APP ve SBS esaslı polimer bitümlü membranlar, arduaz, alüminyum, pudra, kum v.b. kaplamalarla çeşitli kalınlıklarda farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak üretiliyor.

ODE sahip olduğu üretim gücünü 2004 yılı içinde tamamlayacağı lojistik hizmet merkezi ile daha da kuvvetlendirmeyi planlıyor. İnşaatı halen devam eden lojistik merkezi firmanın mevcut sevkiyat hızını arttıracak ve sevkıyat hatalarını sıfıra indirecek şekilde tasarlanmış. 15 bin m² kapalı alana sahip olan ve 150 bin m3 stoklama hacmi bulunan bu merkezin devreye girmesi ile firmanın mevcut stoklama kapasitesi 230 bin m3’e çıkacak.

ODE Membran Ürün Çeşitleri

ODE Membran, Polimer Bitümlü Su Yalıtım Örtüleri OPAL, GRANAT ve RUBİN adı verilen üç ana grupta üretiliyor. OPAL, APP modifiye bitüm ile üretilmiş, soğukta bükülmesi -5 Cº olan, standart olarak iki yüzü polietilen film kaplı (Mineral tiplerde, bir yüzü renkli mineral diğer yüzü PE film kaplı) teras, temel başta olmakla beraber tüm su yalıtım uygulamalarında yaygın olarak kullanılan ürünler.

GRANAT, APP modifiye bitüm ile üretilmiş, soğukta bükülmesi -10 Cº olan standart olarak iki yüzü polietilen film kaplı (Mineral tiplerde, bir yüzü renkli mineral diğer yüzü PE film kaplı) teras, temel başta olmakla beraber tüm su yalıtım uygulamalarında performanslı olarak kullanılan ürünler.

RUBIN, SBS modifiye bitüm ile üretilmiş, soğukta bükülmesi -20 Cº olan standart olarak iki yüzü polietilen film kaplı (Mineral tiplerde, bir yüzü renkli mineral diğer yüzü PE film kaplı) teras, temel başta olmakla beraber soğuk havalarda yapılacak uygulamalarda yüksek performans gösteren su yalıtım örtüleri.Ana Sayfa > Haberler
tasarım ve programlama: ZEPLIN

© 2003-08 KARİYER MEDYA YAYINCILIK ve TANITIM HİZMETLERİ