E-DERGİ

ARŞİV
 

Abonelik için tıklayınız!
Reklam vermek için tıklayınız!Elektromed Türkiye’nin En Büyük 596. FirmasıElektromed, dünyanın en büyük 11.elektronik sayaç üreticisi olma unvanına bir yenisini daha ekleyerek Türkiye’nin en büyük 596.firması ilan edildi.

 

İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl yürüttüğü Türkiye’nin en büyük ilk ve ikinci 500 firması çalışmasının bu yılki sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bu rapora göre dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen sayaç üreticisi Elektromed, 2007’de ikinci 297. firmasıyken, 2008 yılı raporunda 96. sıraya yükseldi.

 

ELEKTROMED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya bu yükselişi değerlendirirken, 2009 yılı hedeflerinin Türkiye’nin en büyük ilk 250 firması arasında yer almak olduğunun altını çizdi.

 

“Elektromed 2008 yılında yaşanan onca olumsuzluğa karşın, 2007’den 2008’e 200 firmayı geride bırakarak önemli bir noktaya gelmiştir. Bu yükseliş aynı zamanda Elektromed’in gücünü ve sürekli gelişimini ispat etmiştir. Türkiye’nin ve dünyanın içinde bulunduğu ekonomik koşulları ve teknolojik süreçleri yakından takip eden firmamız, öngörülen ihtiyaçlar doğrultusunda stratejilerini geliştirerek, çalışmalarını yürütüyor. Bu çalışmanın meyvelerini de adım adım ulaşılan hedeflerle topluyoruz.”

 

Bu gelişmede en önemli faktörün yeni pazarlar ve yeni ürünler olduğunu belirten Ahmet Kaya sözlerine şöyle devam etti: “2008 yılında imza atılan gelişmelerin ve yeniliklerin başında ihracat pazarlarının genişlemesi gelmektedir. Üretimdeki kapasite artırımı ile birlikte 2008 yılı içerisinde pek çok ülkeyle ihracat çalışmalarımız oldu ki bunların başında ilk kez ihracat yaptığımız ABD gelmektedir. Ancak bir kurumun başarısı yakalanan doğru sinerjiyle açıklanabilir. Başarıya giden yolda üretimden satış pazarlamaya kadar tüm birimlerin aynı hedef için maksimum gayretle çalışması şarttır. Bu yüzden Elektromed’in geldiği bu güzel nokta tüm çalışanların emeğiyle olmuştur. Tabi ki ihracattaki artış önemli bir başka noktayı daha işaret ediyor. Firmamız, dış pazarda rekabet için olmazsa olmaz şartların başında gelen maliyetlerdeki uygunluk ve yüksek kaliteyi sağlayamamış olsaydı, artan başarı ivmesinden söz edebilmemiz mümkün olmayacaktı. Bu sebeple fiyat ve kalitede arzu edilen dengeyi yakalamış olmak ayrıca gurur verici.”

 

Ağustos 2009

 


yapimagazin.com

Yapı – İnşaat Sektörü Portalı


Tüm hakları saklıdır. Copyright © 2003-2015